ورود کاربران

جستجو

نخل ماداگاسکار- یک انتخاب شیک و خاطره انگیز

امتیاز کاربران

اگر به دنبال گیاهی برای منزل خود می گردید که یادآور خاطرات سالیان دراز در زندگی شما باشد نخل ماداگاسکار یک انتخاب شیک و مناسب است. در یک جمله " هر چه بیشتر به او کم توجهی کنید او برای جلب توجه شما بیشتر تلاش می کند". این جمله برای نخل ماداگاسکار کاملاً مناسب است.

مشکلات بالقوه جوانه های کاکتوس

امتیاز کاربران

رطوبت زیاد: در صورت وجود رطوبت زیاد در محیط کشت، برای جوانه ها پوسیدگی رخ خواهد داد. برای بیشتر  های کاکتوس و در چند ماهه اول زندگی، بهترین میزان رطوبت کمی مرطوب بودن در سطح محیط کشت می باشد ولی سطح خاک خیس نباشد. همیشه سطح خاک را هنگامی که شروع به خشک شدن می کند، کمی مرطوب کنید.

هوای مرطوب و نگهداری کاکتوس ها

امتیاز کاربران

  با توجه به اینکه در کشور ما نواحی مرطوب چه در شمال و چه در جنوب داریم بسیاری از مواقع برای کاکتوس بازان مشکلاتی به علت رطوبت بالا ایجاد می شود و گاه این سوال پیش می آید که آیا در کل نگهداری کاکتوس ها  در هوای مرطوب کار درستی است یا خیر؟!. 

چگونه از کاکتوس “Old Man” یا کاکتوس پیر مرد در خانه نگهداری کنیم؟

امتیاز کاربران

اگر به دنبال یک گیاه با اصل و  نصب و با شخصیت برای خانه تان هستید، یک کاکتوس old man(سفالو سرئوس-اولدمن) در نظر بگیرید. ظاهر پشم آلود این کاکتوس یادآور موی افراد مسن و هنرمند است. این کاکتوس مناسب نگهداری در خانه برای اکثر نواحی است. در ادامه خواهید آموخت که چگونه از این کاکتوس پشمالو در خانه نگهداری کنید؟!

دسته بندی کاکتوس ها

امتیاز کاربران

خانواده کاکتوس به سه زیر خانواده تقسیم می‌شود که عبارتند از: