ورود کاربران

جستجو

پرستار مهربان کاکتوس ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شاید از همه ما کاکتوس بازها یک سوال حداقل یکبار در طول زندگی به طور مشترک پرسیده شده،،، چه شد که به کاکتوس علاقه مند شدی؟

بله قطعا برای اغلب ما اتفاق افتاده و همیشه جواب های مختلفی آماده ارائه به طرف مقابل داشته ایم.

اما آیا واقعاً می توان خصوصیت روحی مشترکی در میان کاکتوس بازها یافت که توجیهی بر علاقمندی آنها به کاکتوس باشد؟

ما در ادامه بطور مختصر به شما مادر مهربان و پرستار فداکار طبیعت خانم بتول نادریان از علاقمندان به کاکتوس و عاشقان طبیعت را معرفی خواهیم کرد که اگر بخشی از خصوصیات ایشان از خصوصیات مشترک کاکتوس بازها باشد جای بسی افتخار برای ماست....

 

 خانم بتول نادریان متولد 1325 در شهر اصفهان، دارای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری، کارمند پرستاری بازنشسته بیمارستان شریعتی در سال 1363

 - پس از سلام و احوال پرسی با خانم نادریان، سابقه علاقمندی به گلها را از ایشان جویا شدیم؟

"من از زمان کودکی که پدرم در اصفهان به گلکاری مشغول بودند به گیاهان علاقمند شدم، پدرم از اولین افرادی بودند که در اصفهان به کار گلکاری مشغول بودند، از همان موقع با کاکتوس ها آشنایی پیدا کردم اما کاکتوس های آن زمان خیلی با کاکتوس های الان از نظر ظاهری فرق داشت"

- علت علاقمندی شما به کاکتوس بطور خاص چیست؟

"کاکتوس ها با آدم حرف می زنند، وقتی تشنه اند واقعا آدم را صدا می زنند و یه جورایی زبون دارن - یک روز یکی از مرجان هام که روی گل بود گلهاش بسته شد و ریخت، بعد از چند روز به دخترم می گفتم مادر این مرجان منو صدا می زنه و یه چیزی می خواد بگه تا اینکه بعد از چند روز جلوتر رفتم و گلدان رو از نزدیک بازرسی کردم و دیدم که سمت دیگه کاکتوس که سمت دیواره چند تا گل قشنگ داده "

-آیا به مخلوقات دیگه ی طبیعت هم علاقمند هستید؟

" من کلاً به طبیعت علاقمندم و حیاط خونم رو پر از گل های مختلف کردم و منزلم هم هنوز همان سبک خانه های قدیمی و پنجره های رنگی رو حفظ کرده. به حیوانات هم خیلی علاقه دارم مخصوصا ماهی و مرغ و خروس، در زمینه سنگ های زینتی و درباره خواص درمانی آنها نیز آشنایی دارم و به جمع آوری اونها می پردازم، علاقه به تجارت سنگ ندارم و فقط عاشق هدیه دادن سنگ به اطرافیان هستم"

- و اما کلام آخر؟

"من به سرکه سیب نیز بسیار علاقمندم. سرکه سیب بهترین ماده برای سلامتی است. توصیه می کنم همه از سرکه سیب به طور ویژه در برنامه های غذاییشان استفاده کنند"

 در مدت کوتاهی که ما در جوار خانم نادریان بودیم از دانش ایشان درباره سنگ های انرژی زا بسیار مستفیذ شدیم و البته ایشان لطف داشتند و با سنگ های زیبا و درخشانی که به ما هدیه دادند ما رو حسابی خجالت زده کردند. در پایان از طرف جناب آقای درخشانی، یکی از زیباترین کاکتوس های پیوندی ایشان که واقعا گویای هنر دستشان بود به خانم بتول نادریان مادر مهربان طبیعت تقدیم گردید.

 

 کافه کاکتوس